O mnie

Psycholog dziecięcy Gliwice

Karina Machura

 

Jestem także trenerem umiejętności społecznych oraz dogoterapeutą.
Ukończyłam jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia o specjalności: psychologia kliniczna i osobowości. 
Dbam nieustannie o rozwój swojej wiedzy, poprzez udział w konferencjach oraz szkoleniach, m.in: szkolenie z terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, przykazania rodziny, uzależnienie od ekranu u dzieci, adaptacja do przedszkola, interwencja kryzysowa, wzmacnianie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, 3 – stopniowe szkolenie w zakresie prowadzenia terapii dziecka z mutyzmem wybiórczym itp.). 
W swojej pracy dbam o etykę i profesjonalizm. Dlatego nie podejmuję się pomocy, jeżeli to wykracza poza moje kompetencje.
Pracuję z dziećmi do 12 roku życia.

Specjalizuję się w temacie dziecięcych lęków
(w tym: mutyzmu wybiórczego).
Wspieram zarówno rodziców, jak i dzieci w tym temacie

 Swoje doświadczenie zawodowe zdobywam przeprowadzając konsultacje z rodzicami oraz pracując stacjonarnie w Centrum Terapii i Diagnostyki z dziećmi przejawiającymi różne trudności rozwojowe, w tym: dziećmi z autyzmem, nadpobudliwością, mutyzmem wybiórczym lub zmagającymi się z innym lękiem, fobią społeczną oraz trudnościami w regulacji emocji. Prowadzę treningi umiejętności społecznych dla dzieci. Pracowałam również z niepełnosprawnymi dziećmi i dorosłymi oraz dziećmi z rodzin adopcyjnych, prowadząc zajęcia z dogoterapii.
Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci – w wieku szkolnym i nastoletnim. Dlatego staram się nigdy nie oceniać rodziców, bo rozumiem, jak rodzicielstwo bywa wymagające a błędy zdarzają się absolutnie każdemu. Zawsze natomiast staram się służyć swoją wiedzą i doświadczeniem, po to by jak najlepiej zrozumieć, co się dzieje, z czego to wynika oraz co można zrobić, by było wam lżej a wasza relacja bliska.

Wierzę, że dobra relacja oraz zrozumienie ze strony rodzica jest solidnym fundamentem, na którym dziecko zbuduje swoje dorosłe życie.

W swojej pracy dokładam wszelkich starań, by tak się działo, by wspierać Was rodziców i zbliżać do lepszego rozumienia dzieci.

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się ze mną!